Віце-президент з кібербезпеки Facebook Алекс Стамос (Alex Stamos) повідомив, що соцмережа щодня видаляє більше 1 мільйона акаунтів в рамках боротьби зі спамом, шахрайством та тролінгом.
Однак, аудиторія соціальної мережі настільки велика, що заблокувати всі акаунти, які порушують правила спільноти, неможливо. «Коли ви маєте справу з мільйонами і мільйонами взаємодій, ви не можете ввести правила і виконувати їх без певної кількості помилкових рішень», – цитує його слова CNBC.
Віце-президент компанії відкинув звинувачення в непрозорій роботі модераторів. За його словами, при модеруванні контенту, позначеного як мова ворожнечі, працівникам Facebook необхідно враховувати законодавство більше 100 країн й те, як термін «мова ворожнечі» трактується в кожному з них. Наприклад, в деяких країнах законодавство використовується для придушення політичного інакомислення, зазначив він.
Раніше The Guardian опублікувала правила модерації контенту в Facebook. На прийняття рішень модераторам часто дається близько 10 секунд. «Facebook просто не може контролювати весь контент. Його занадто багато, і з’являється він швидко», – розповів газеті співробітник компанії на умовах анонімності. При цьому інструкції для модерування є досить заплутаними.
Також цього року німецький парламент ухвалив закон, згідно з яким соціальні мережі можуть зіткнутися зі штрафами у розмірі до 50 мільйонів євро (57 мільйонів доларів США), якщо не усуватимуть контент, що містить «мову ворожнечі».